Studnie głębinowe Małopolska

Studnie głębinowe w Małopolsce – najważniejsze informacje

Studnie głębinowe w Małopolsce są optymalnym rozwiązaniem, gdy zależy Ci na tym, żeby ujęcie było stałe. Natomiast woda nadawała się do picia. Takie studnie o głębokości często większej niż 20 metrów. Realizowane są przy wykorzystaniu wiertnicy. Docierają do niższych warstw wodonośnych gleb, czyli wód wgłębnych, do których nie przenikają już zanieczyszczenia z płytszych warstw gruntu. Studnie głębinowe są najbardziej wydajne, mogą czerpać wodę z dowolnej głębokości.

Oferujemy studnie głębinowe w Małopolsce razem z przyłączem. Sprawdź naszą ofertę!

Jak tworzy się studnia głębinowa – konstrukcja

Do zrealizowania studni głębinowych stosuje się metodę wiercenia do pożądanej głębokości, co jest związane z koniecznością specjalistycznych urządzeń. W wydrążonym otworze montowana jest odpowiednia rura osłonowa (głowica). We wnętrzu wstawia się pompę głębinową. W konstrukcji wykorzystuje się atestowane rury, obsybki żwirowe filtrujące i/lub plastikowe filtry.

Studnia głębinowa, z uwagi na konieczność użycia profesjonalnego sprzętu, nie może być wywiercona na bardzo niewielkich przestrzeniach. Zazwyczaj konieczne jest zachowanie od kilku do kilkunastu metrów odległości od granicy działki, posesji i budynków. Koszty zrobienia studni głębinowych są większe niż w przypadku kopanych. Jednak jest ona lepsza pod względem wydajności i jakości wody z ujęcia.

Woda ze studni głębinowej pobierana jest przez pompę elektryczną, w zależności od potrzeb z zestawem hydroforowym.

Gdzie sprawdzi się studnia głębinowa w Małopolsce?

Jeżeli chcesz mieć sprawdzone źródło wody, która jest zdatna do spożycia, to studnia głębinowa będzie optymalnym rozwiązaniem. Z uwagi na głębokość i budowę (możliwość wymiany pompy głębinowej), gwarantuje stały dostęp do ujęcia o dużo lepszych parametrach niż płytsze wody gruntowe. Polecana jest bardzo mocno w obszarach wiejskich, gospodarstwach rolnych oraz w miejscach, w których nie ma możliwości przyłączenia do sieci wodociągowej. To również może być alternatywne źródło wody na terenach rekreacyjnych, takich jak na przykład ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, oraz pola namiotowe.

Co mówią nasi klienci

Opinie

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę DrillingKrakau.pl - bardzo sprawny i dobry kontakt, praca wykonana w terminie bez żadnych niespodzianek. Polecam.

Justyna Walczak

Panowie z DrillingKrakau.pl bardzo uprzejmi i kulturalni, odpowiadali na wszystkie zadane przeze mnie pytania w dodatku dużo podpowiadali w kwestiach organizacyjnych .

Adam Zięba

Pełen profesjonalizm!!! Chłopaki przyjechali zrobili swoją robotę i pojechali bez zbędnego gadania i marnowania czasu! Bardzo dobry kontakt z firmą.

Mariusz Nowak

Nasza firma w liczbach

1467

Wywierconych studni głębinowych

120

Odwiertów studni rocznie

12

Lat doświadczenia w branży