Odwierty pod pompy ciepła

Odwierty pod pompy ciepła – jaka jest cena odwiertu?

ile kosztuje odwiert pod gruntową pompę ciepła? Cena odwiertu pod pompy ciepła to 120 zł netto / 1 metr bieżący bez sond. Cena obejmuje wypełnienie odwiertu środkiem termoizolacyjnym.

Głębokość odwiertu pod pompę ciepła

Wiercimy każdych warunkach i w najtwardszych skałach do głębokości 150 m.

Pompy ciepła - podstawowe informacje

Pompy ciepła absorbują ciepło nagromadzone w środowisku naturalnym, oddając go do układu grzewczego w formie systemu centralnego ogrzewania do wymiennika ciepłej wody użytkowej lub do wentylacji z odzyskiem ciepła. Konstrukcja taka jest złożona z trzech elementów:

  • dolnego źródła ciepła, to znaczy układu pobierającego ciepło z otoczenia

  • urządzenia/ pompy ciepła

  • górnego źródła ciepła/układu oddającego ciepło – instalacja centralnego ogrzewania lub instalacja ciepłej wody użytkowej

Czy jest możliwość wykorzystania ciepła wody lub ziemi do ogrzewania zabudowań mieszkalnych?

Mimo że temperatura powierzchni ziemi i wód podziemnych w zimie to tylko kilka stopni powyżej zera, to jest taka możliwość dzięki pompom ciepła. Woda, grunt są ogrzewane przez wodę solankową, która znajduje się w całym układzie i paruje w wyniku doprowadzenia jej do wrzenia.

Pompy gruntowe pobierają energię przy użyciu wymiennika gruntowego, który przepływa przez niezamarzającą ciecz. Stosuje się do tego energię pochodzącą z gruntu, skał, wody gruntowej i wody powierzchniowej. Pompy ciepła mają jeszcze kolektory gruntowe poziome (płaskie) lub pionowe.

Wymiennik ciepła zbudowany z kilkuset rur umieszczany jest w gruncie. Czasami nie ma takiego możliwości. Z tego względu pod poziomem przemarzania gruntu wykonuje się wiercenia w głąb ziemi.

Pompy ciepła - układ dwóch studni

System dwie studnie jest możliwy do zrealizowania, gdy woda gruntowa jest na odpowiedniej głębokości. Stała temperatury wody gwarantuje bardzo wydajny tryb pracy instalacji chłodzącej. Woda gruntowa zasilana jest ze studni, która doprowadzana jest do pompy ciepła. Woda niepotrzebna powraca do gruntu, studni zrzutowej oddalonej o ponad 15 metrów.

Kolektor gruntowy dla klimakonwektorów, można wykorzystywać jako kolektor do pompy ciepła.

Co mówią nasi klienci

Opinie

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę DrillingKrakau.pl - bardzo sprawny i dobry kontakt, praca wykonana w terminie bez żadnych niespodzianek. Polecam.

Justyna Walczak

Panowie z DrillingKrakau.pl bardzo uprzejmi i kulturalni, odpowiadali na wszystkie zadane przeze mnie pytania w dodatku dużo podpowiadali w kwestiach organizacyjnych .

Adam Zięba

Pełen profesjonalizm!!! Chłopaki przyjechali zrobili swoją robotę i pojechali bez zbędnego gadania i marnowania czasu! Bardzo dobry kontakt z firmą.

Mariusz Nowak

Nasza firma w liczbach

1467

Wywierconych studni głębinowych

120

Odwiertów studni rocznie

12

Lat doświadczenia w branży