Wiercenie studni głębinowych

Wiercenie studnie głębinowych - jak to robimy?

Po rozmowie telefonicznej na działkę inwestora przyjeżdża przedstawiciel. W czasie spotkania ustalane jest miejsce odwiertu, termin wykonania studni, termin wykonania przyłącza oraz ustalana jest cena studni. Jednocześnie określana jest szacunkowa głębokość studni.

Dla domów jednorodzinnych wystarczy tylko zgłoszenie o zamiarze przystąpienia do robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę.

Jak wiercimy studnie głębinowe

Zobacz jak wiercimy studnię głębinowe i jak przebiega ten proces w poszczególnych etapach prac.

Krok I - wiercenie otworu pod rury osłonowe

Wiercenie studni głębinowej zaczynamy od wiercenia rurą osłonową metalową o średnicy 168,3 mm systemem ODEX.

Rury osłonowe stalowe spełniają rolę odcięcia miękkiego profilu geologicznego i niechcianych pierwszych wód wodonośnych. Standardowo rury osłonowe posadawia się od powierzchni ziemi do litej skały.

Krok II - spawanie rur osłonowych stalowych

Spawanie realizujemy spawem ciągłbym dwukrotnie po obwodzie. Takie zespolenie rur stalowych zapewnia perfekcyjną szczelność.

Krok III - dowiercenie do warstwy wodonośnej

Stosując młot 5-cio calowy z koronką 146 mm dowiercamy się do warstwy wodonośnej jednej lub kilku i przewiercamy je aż do uzyskania wystarczającej ilości wody.

Krok IV - oczyszczenie otworu

Przy użyciu potężnej sprężarki odprowadzamy z odwiertu brudną i zanieczyszczoną wodę z odwiertu, piaski i zwierciny, sprawdzamy wydajność studni głębinowej. Wydajność sprężarki to 20 m3 / minutę przy ciśnieniu 24 bar.

Krok V - kolumna rur PCV i filtracyjnych

Do wywierconej studni głębinowej wprowadzamy kolumnę rur PCV niebieskich i rur filtracyjnych o średnicy 100mm, w której zainstalowana będzie pompa głębinowa.

Krok VI - żwirowanie

Wypełniamy przestrzeń pierścieniową między filtrami, a średnicą otworu żwirem filtracyjnym z atestem żywnościowym formacji 3 do 5 mm.

Krok VII - dobór pompy głębinowej

Na bazie głębokości otworu, wysokości lustra wody, odległości studni od budynku, wysokości budynku, napływu wody do studni oraz wydajności studni robimy dobór odpowiedniej pompy głębinowej.

Krok VIII - przyłącze studni głębinowej

Po zrealizowaniu studni głębinowej, nasza ekipa instalatorów wykonuje przyłącze, które może być użyte w dwóch wariantach:

Czasowe na okres budowy domu – obudowa studni hermetyczna bezkręgowa tzw. “złącze szwedzkie”.

– pompowanie oczyszczające w celu uzyskania krystalicznie czystej wody

– montaż pompy głębinowej z rurociągiem poziomym

– montaż złącza szwedzkiego, linki ze stali nierdzewnej oraz linii elektrycznej

– dezynfekcja otworu przy pomocy podchlorynu sodu

Na gotowo woda w domu.

– To samo co w punkcie 1) + dodatkowo

– rurociąg tłoczny (poziomy studnia – budynek) doprowadzenie wody do budynku

– montaż armatury: naczynie przepłonowe, elektrozawór, pięciozłącze, manometr, zwrotny zawór odcinający, montaż licznika, sterowania

Co mówią nasi klienci

Opinie

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę DrillingKrakau.pl - bardzo sprawny i dobry kontakt, praca wykonana w terminie bez żadnych niespodzianek. Polecam.

Justyna Walczak

Panowie z DrillingKrakau.pl bardzo uprzejmi i kulturalni, odpowiadali na wszystkie zadane przeze mnie pytania w dodatku dużo podpowiadali w kwestiach organizacyjnych .

Adam Zięba

Pełen profesjonalizm!!! Chłopaki przyjechali zrobili swoją robotę i pojechali bez zbędnego gadania i marnowania czasu! Bardzo dobry kontakt z firmą.

Mariusz Nowak

Nasza firma w liczbach

1467

Wywierconych studni głębinowych

120

Odwiertów studni rocznie

12

Lat doświadczenia w branży